5 מאגרים חינמיים מצויינים לסרטוני וידאו לשימוש במגוון פרוייקטים

וידאו הוא אחד הכלים המרכזיים בכל הקשור בהעברת מסרים בצורה יעילה, מעניינת וכזאת שמפעילה יותר מחוש אחד (מה שהופך את המסר לזכיר יותר). יתר על כן לפי מחקרים מעל 81% מהאנשים שוכנעו לקנות מוצר או שירות דרך צפייה בסרטונים של מותגים.

אז אומנם להפיק סרטונים זה עניין של כסף, זמן או מיומנות, אבל ישנם סרטונים שאתם לא חייבים להפיק כדי לעשות בהם שימוש יצירתי – לדוגמה סרטון רקע לאתר שלכם או סרטון פתיחה למצגת שלכם.

אז במאמר הזה ריכזתי לכם מאגר של אתרים שמספקים מגוון רחב של סרטונים לשימוש חופשי בעסק:

אתר וידאו מספר 1: Pixabay

מתאים לכל אחד מכם שמחפש סרטון קצר ואיכותי להשתמש בו. Pixaby הוא אחד האתרים הכי וותיקים ברשת ומכיל מעל 1.5 מיליון תמונות וסרטונים לשימוש חופשי (תוכן שנתרם על ידי הקהילה). והדבר הטוב ביותר הוא שאתם לא צריכים לפחד לגבי זכויות יוצרים כי כל האתר הוא ברישיון CC0 שהוא רישיון פתוח לחלוטין (גם לשימוש מסחרי).

כל הסרטונים באתר הם בפורמט MP4, לרוב מתחת לדקה אחת וברזולוציה גבוהה הכוללת גם סרטונים ב- 4k.

אתר וידאו מספר 2: Coverr

אתר שהתחיל כפרוייקט צד עבור האנשים מאחורי veed.me שנרכשה על ידי fiverr וכיום מהווה פתרון עבור כל יזם שמחפש סרטונים חינמיים ואיכותיים עבור הפרויקטים שלו . אומנם לא מדובר בכמות סרטונים מאוד גדולה אבל האתר מכיל פנינים שנבחרו באופן מאוד מוקפד.

 אתר וידאו מספר 3: Pexels

האתר התחיל גם הוא כאתר תמונות שהתפתח עם השנים לאתר שמכיל ספריית וידאו ענפה. גם כאן כל הסרטונים פתוחים לשימוש מסחרי מלא תחת רישיון CC0.

באתר ישנו גם ריכוז של סרטונים מסוג time laps שצולמו על ידי משתמשי go pro.  

החיסרון היחידי שכמעט ואין סרטונים באיכות 4k וכמו כן כמו הרבה אתרים דומים הם עושים שימוש גם בפרסומות שמקדמות סרטונים בתשלום מאתרים כמו shutterstock אז ערנות נדרשת.

 אתר וידאו מספר 4: Videvo

האיכות של קטעי וידאו משתנה: חלקם מקצועיים מאוד ואחרים צולמו בבירור ללא חצובה. חלק מהקליפים הינם בפורמט MP4 ואחרים בפורמט QuickTime.

Videvo מספק מגוון רחב של קטעי וידאו שנוצרו על ידי הקהילה שלהם. הספרייה שלהם ענקית וכוללת שפע של קטעי וידאו באיכות HD ואוסף קטן של  קליפים ב- 4k

הערה חשובה: רוב הסרטונים כאן יש עליהם סוגים שונים של רשיונות אז מומלץ לבדוק היטב את התנאים של כל רשיון.

אתר וידאו מספר 5: Videezy

עוד אתר וידאו חינם עם מגוון רחב של קליפים ברזולוציות HD ו 4k. בנוסף, אתר זה יוצא דופן בכך שיש בו המון צילומי אויר של רחפנים. אומנם לא כל הסרטונים הם חינם אבל יש מגוון רחב שכן וגם הם באיכות משתנה.

הערה חשובה: גם כאן יש רישיון שדורש קרדיט עבור חלק מהשימושים אז שימו לב.

×

עגלת קניות

דברים טובים

מגיעים למי שנרשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן