4 דרכים ליצור רגעים בלתי נשכחים בכל מצגת

כולנו היינו שם- בקהל של פרזנטציה משעממת במיוחד אם זה באירוע או בישיבה במשרד, אם אתם כמוני אז הדבר היחיד שרץ לכם בראש הוא- מתי אפשר להפסיק להעמיד פנים שאתם מקשיבים?. זה מדאיג עד כמה נפוצה הציפייה שמצגת תהיה משעממת, במיוחד אם יש כלים פשוטים שאתם יכולים להשתמש בהם כדי להפוך אותה למדהימה. אז נראה לי שזה הזמן להזיז קצת דברים ובאמת להלהיב את האנשים במצגת הבאה שלכם!

בין אם אתם משיקים מוצר או מציגים בישיבת צוות, הנה 4 דרכים ליצור רגעים בלתי נשכחים בכל מצגת:

השתמשו בקהל שלכם:

אין דרך טובה יותר לעורר את הקהל שלכם מאשר להשתמש בהם במצגת שלכם. אחד הדברים שאני הכי אוהב לעשות בהרצאות או בשיעורים שאני מלמד הוא לשאול שאלות. ולא סתם שאלות רטוריות אלה שאלות אמתיות וגם לחכות לתשובה. אם הם לא משתפים פעולה בפעם הראשונה שאלו את השאלה שוב. הצורך הבסיס של בני אדם הוא להביע את עצמם אז ברוב המקרים תצליחו לקבל לפחות מספר תשובות.
נוסף לכך, מצאו דרכים יצירתיות לשמור על מעורבות הקהל: לדוגמא אם אתם רוצים להציג נתון דמוגרפי מסוים בקשו מהאנשים להסתדר לפי אותו הנתון (גובה, מין וכו’), כמו כן חלקו להם אביזרים שבעזרתם הם יוכלו להצביע (דגלים, סטיקלייטים) , או אפילו יותר טוב השתמשו בטכנולוגיה ואפשרו להם להצביע אונליין (בעזרת הנייד). חשוב לציין שיש להכיר את הקהל שלכם היטב בכדי לדעת מהי המידה האפשרית של שילוב הפעילויות בפרזנטציה.

אל תפחדו להיות מצחיקים:

אז אומנם לא כולנו נולדנו קומיקאים, אבל חשוב שלא תגידו לעצמכם “אני לא מצחיק” או “אני לא שחקן, לא אצליח בזה”. כי קודם כל אתם יכולים! שאני אומר להיות מצחיקים, זה לא אומר עכשיו שאתם צריכים להכין סט בדיחות ולהתאמן על מיומנות הקומדיה שלכם. ישנן הרבה מאוד אופציות שיורידו מכם את הלחץ. שימוש בסרטונים מצחיקים בעיתוי הנכון, או שימוש במוזיקה וצלילים. במצבים רבים כאשר אני פותח פרזנטציה אם אמירה חזקה, אני מתחיל מאוד רציני ואז פתאום ברקע מתנגן השיר נושא של האודיסיה בחלל, או משימה בלתי אפשרית כך שבשלב הזה הקהל גם מבין וגם משועשע, דבר שהוא מאוד ויראלי בסופו של דבר, אנשים אוהבים לספר על חוויות כאלה לחברים שלהם.

כמו כן סיפורים אישיים ומצחיקים גם כן שוברים את השגרה, וכזכור לכם כבר דנו בעבר בחשיבות סיפור טוב בפרזנטציה. ספרו סיפור על התהליך שלכם, המכרים שלכם, זה אפילו לא חייב להיות סיפור אמתי רק תספרו אותו בצורה משעשעת.

השתמשו ב-MEMES ודמויות שיניעו את העלילה:

בהרבה מהמצגות שלי אני משתמש בדמויות שאומרות משפטים בין השקפים או מצביעות על הנקודות המרכזיות. כמו כן אני עושה שימוש רב ב- MEMES ולמי שלא יודע מה זה- מדובר בתמונות שמציגות, שיחה, אמירה או מצב מצחיק שהוצא מתוך ההקשר המקורי שלו. מדובר בשיטה שמעבירה תחושה של קלילות גם בסביבות הרציניות ביותר. הכול ענין של תיזמון, רלוונטיות וכפי שטענתי קודם היכרות עם הקהל.

קחו זמן ובצעו סיעור מוחות:

אם אתם מצפים שהשראה פשוט תכה בכם ביום אחד בהיר, זה כמו לצפות שיכה בכם ברק!. אל תסתמכו על זה. חלקנו הם בעלי “מזל” גדול יותר מאחרים, אבל רוב “המזל” שלנו הוא תוצר של מיומנות ועבודה קשה. הדבר תקף גם ליצירתיות, פיתוח רעיונות (שעובדים) לוקח זמן. לפעמים לוקח לפחות כמה שעות עד שמוצאים את הרעיונות המבריק שיהפוך את המצגת שלכם לזכורה, אז אל תתבאסו שזה לוקח לכם יותר זמן במצבים מסוימים וזכרו שהמציגים הטובים ביותר משקיעים כ-100 שעות ומעלה בתכנון, יצירה ותרגול של מצגת אחת.

השקיעו זמן בסיעור מוחות אם זה בעזרת פתקים צהובים, לוח מחיק, או קובץ אקסל במחשב. הכמות היא חשובה, רשמו כל רעיון לא משנה כמה מגוחך. בסופו של דבר רוב הרעיונות הגדולים יוצאים מתוך רעיונות מגוחכים. חישבו במושגים של “מה אם..” ,רשמו כמה שיותר, קבצו לקבוצות בעלות מכנה משותף ובצעו סינון אז שתזככו את הכול למצגת מבריקה!

×

עגלת קניות

דברים טובים

מגיעים למי שנרשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן