3 דרכים אפקטיביות לסיים פרזנטציה ולהדהים את הקהל

מהי הדרך האידיאלית לסיים פרזנטציה?

אנו חיים בעולם שבו הכל נתון לשיפוט, במיוחד כשמדובר בפרזנטציה. כשאתם עומדים מול קהל, מהשנייה שנכנסתם לחדר הוא שופט אתכם. נשמע מאיים? בצדק. אף אחד לא אמר שלהעביר פרזנטציה זה קל, ההפך הוא הנכון כל פרט במה שאתם עושים או אומרים צריך להיות מתוכנן בקפידה במטרה למזער את רמת השיפוטיות של הקהל.

עליכם לדעת לפתוח ולסגור את המצגת בביטחון כך שהמסר שלכם יעבור כמו שצריך. אחרי שכבר ראינו כיצד כדאי לפתוח מצגת בצורה אפקטיבית נדבר על חשיבות הסגירה.

הסגירה אחראית על הרושם המתמשך של הקהל שלכם מהפרזנטציה וממכם, אלו הן מילות החוכמה הסופיות שלכם שאמורות בסופם להוביל לפעולה כלשהי. אם הפתיח תופס את תשומת הלב שלהם, הסגירה אמורה להדהים אותם.

“אנשים ישכחו מה אמרת, אנשים ישכחו מה עשית, אבל אנשים לעולם לא ישכחו איך גרמת להם להרגיש” מאיה אנג’לו.

בקטע הבא אתן לכם מספר טיפים לסגירה חזקה של הפרזנטציה שלכם:

1. חזרה להתחלה

אחת הדרכים הכי טובות להגיד לקהל שלכם שנכון לרגע זה החוויה שלכם יחד הסתיימה, היא לחזור לנקודת ההתחלה ולהזכיר להם עם מה הם התחילו ואיפה הם עכשיו. כאן תוכלו לחזור על משפט, סיפור ,ציטוט או כל דבר שפתחתם אתו את הפרזנטציה, תוך הדגשה של הדברים החדשים שחשפתם בפניהם. צורה כזאת של סגירת פרזנטציה יוצרת מעגליות ומופיעה לעיתים קרובות גם בסרטים – המצלמה מתחילה מנקודה מסוימת ומסיימת באותה נקודה.

2. חזרה על נקודות

פרזנטציה מוצלחת מתבסס הרבה פעמים על משהו שנגדיר אותו כ-“נקודות עוצמה”  או נקודות מרכזיות. השתמשו בסגירה כדי להזכיר לקהל שלכם את כל הנקודות המרכזיות עליהם דיברתם במהלך ההדרכה, “התחלנו עם …. עברנו על…. למדנו ש….”.

אחת הצורות בהם אני עושה זאת, זה ליצור שקף שאני קורה לו “המסך המפוצל” – שקף שמכיל ריבועים או צילומי מסך שמכילים את הנקודות המרכזיות של המצגת.

3. קריאה לפעולה

ברוב הפרזנטציות בהם הייתי נוכח בחיים שלי המציגים  לא השתמשו בקריאה לפעולה כדי לגרום לאנשים לפעול על בסיס המידע החדש שהם קיבלו לידיהם. הקהל יוצא בתחושה של “טוב נו מה עכשיו?” לקנות משהו? להוריד ספר? ליצור אתך קשר? . הקהל שלכם השקיע עכשיו בין 90-30 דקות בחיפוש אחר ערך מוסף ומטרה, אז תוודאו שאתם מציינים בפניהם מה עליהם לעשות וכיצד להשתמש במידע שרכשו. לפעמים מספיק ליצור שקף עם רשימת הפעולות שעל הקהל לבצע, את  הטיפ קטן הזה למדתי מעבודתי מול חברת Google  הם תמיד מסיימים פרזנטציה עם רשימת פעולות.

אז למי שרוצה לראות דוגמא לסגירה מדהימה – צפו בכוכב הרשת ניקולס סלבי, תלמיד בקולג’ הטכנולוגי של מדינת ג’ורג’יה  שמדהים את כולם במסגרת נאום מוטיבציה למועמדים חדשים.

×

עגלת קניות

דברים טובים

מגיעים למי שנרשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן