כוחו של האנדרדוג בסטורטלינג ובהצגת הישגים

להציג ההצלחות מבלי להתרברב

אף אחד לא אוהב רברבנים.

מארק טווין אמר פעם: “רעש לא מוכיח כלום. לעתים קרובות תרנגולת שרק הטילה ביצה מקרקרת כאילו היא הטילה אסטרואיד.”

ואחד האהובים עלי הוא מאת ההומוריסט אוון אסאר: “הדרך היחידה לרפא אגואיסט מהתרברבות היא על ידי ניתוח – קטיעה בצוואר”.

פעמים רבות, ההימנעות מהתרברבות עלולה להקשות על סיפור חלק מהסיפורים שלנו, מכיוון שלכולנו יש רגעים של הישג אמיתי שאנו רוצים לחלוק, ובמקרים מסוימים, אנחנו אף נדרשים לעשות זאת באופן יזום:ראיונות עבודה, בקשות למכללה, פגישה עם המחותנים בפעם הראשונה, פגישה עם לקוח פוטנציאלי וכו.

אין שום דבר רע בלחלוק את סיפורי ההצלחה שלכם, אבל הם סיפורים שקשה לספר היטב מבלי להישמע שחצנים. האמת היא כזו: כישלון מרתק יותר מהצלחה.אנחנו מעדיפים לשמוע מהאדם שנכשל במיזם שלו מאשר כזה שהצליח. זה פשוט סיפור יותר טוב. פיטורים מעבודת החלומות שלכם זה כנראה יותר מעניין מלהתקבל לעבודת החלומות שלכם. סיפורי דייט ראשון טראגיים טובים בהרבה מסיפורי דייט ראשון מושלמים.עם זאת, יש מקרים שבהם אולי תרצו לספר סיפור הצלחה, וכשאתם עושים זאת, הקטינו את עצמכם!

במקום לנסות להציג את עצמכם או ההצלחה שלכם בצורה גרנדיוזית עליכם להקטין את ההצלחה ואת עצמכם וזאת מכיוון שהמציאות מבוססת על שני דברים:ראשית, בני אדם אוהבים סיפורי אנדרדוג. האהבה לאנדרדוג היא אוניברסלית. האנדרדוגים אמורים להפסיד, אז כשהם מצליחים להוציא ניצחון בלתי צפוי או לא ייאמן, תחושת השמחה שלנו עזה יותר מאשר אם אותו אנדרדוג יספוג תבוסה מוחצת. התבוסה צפויה והניצחון הוא הפתעה.

שנית, ההפתעה בסיפור היא קריטית- אם תלהקו את עצמכם כאנדרדוג, הקהל שלכם ייהנה מההצלחה שלכם. הם יצפו ממכם להפסיד ויקוו שתנצחו. זאת בדיוק הסיבה שבגללה ברוס וויליס תמיד מוקף בכמויות אויבים גדולות ומסתובב יחף ברוב הסרטים של מת לחיות. זו הסיבה שמלחמת הכוכבים נפתחת על משחתת כוכבים ענקית שתוקפת את ספינת המורדים הזעירה של הנסיכה ליה (רפרנסים לחנונים שבינינו).

זכרו שאנדרדוגים הם שהופכים סרטים כמו רודי, נקמת החנונים, מועדון ארוחת הבוקר, נס, הקראטה קיד, ליגה משלהם ורוקי לאהובים כל כך. בכל הסרטים הללו מופיעים גיבורים שלא צפויים לנצח. הם אנשים פגומים, נשכחים, כושלים שמגיעים להצלחה בלתי צפויה.

קהל היעד צריך לדעת: שאנחנו, הארגון, המחלקה, התפיסה והאמונה (ועוד דברים שאולי שכחתי) לא מושלמים כדי להתחבר אלינ

×

עגלת קניות

דברים טובים

מגיעים למי שנרשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן