מה לא ללבוש להרצאה!

לא משנה אם אתם בראיון עבודה, פוגשים מישהו בפעם הראשונה או מעבירים הרצאה מול עשרות אנשים הרושם הראשוני הוא קריטי. "הלוק" שאתו אתם מגיעים מהווה חלק משמעותי מאותו הרושם הראשוני, ויש להתייחס אליו ברצינות. להלן מספר דברים שכדאי להימנע מהם כאשר בוחרים את הבגדים להרצאה:

בגדים לא נוחים

למען המיקוד שלכם ושפיותכם עדיף להימנע מבגדים אשר אינם נוחים לכם. אם הבגד חדש שימרו אותו לאירוע אחר, אתם לא רוצים להתחיל להתגרד, למשוך ולמתוח את הבגד לאורך כל ההרצאה. אצל נשים, אם קיימת התלבטות בין עקבים לנעליים שטוחות בחרו תמיד בשטוחות. אם אתם לא מרגישים בנוח עם הבגדים, הקהל שלכם רואה את זה אך יכול לפרש את הדבר כאי נוחות עם תוכן ההרצאה.

תכשיטים בסגנון Mr. T

אל תתנו לקהל להתמקד בשום דבר מלבד המסר שלכם. אנחנו כבני אדם בנויים כך שדעתנו מוסחת על ידי דברים נוצצים. שימרו את כמות התכשיטים למינימום או אפילו עדיף לא להגיע עם תכשיטים בכלל. שעון לדוגמא יש בו שימוש חשוב במהלך ההרצאה הוא מאפשר לנהל את הזמן שלנו כמו שצריך אך במקביל ישנה תופעה נפוצה של "משחק" או התעסקות אתו במהלך ההרצאה, דבר שהקהל קודם כול מוסח על ידו ושנית הוא מבין שיש לכם אולי מקום אחר להיות בו.

פסטל, כתום, חרדל וגווני ירוק

מחקרים מצאו שמדובר בצבעים שלמרצים כדאי להימנע מהם. אז באיזה צבע כן כדאי לבחור? מומלץ לבחור בצבעים של כחול, אפור, שחור, חום, בז, בורדו ולבן. אל תמהרו לשלוף את חליפת ה- Ali G  שלכם מהארון כי אף פעם לא ניסיתם אותה. התאימו את הבגדים שלכם כלי ליצור מראה עם הרמוניה.

נעליים ,גרביים חליפות ומה שבניהם

אחת התופעות המוזרות שיצא לי באופן אישי להיתקל בהם, זה מרצים שמגיעים לבושים בסגנון ספורט אלגנט עם בלייזר על מכנס גינס וחולצה מכופתרת או תישרט, עד כאן נשמע בסדר לא? אבל כשמורידים מבט מגלים את נעלי הספורט איתם הם מסתובבים בחדר הכושר. זכרו שאם אתם רוצים שייקחו אתכם ברצינות לימדו מה עובד ולא עובד יחד. טריק קטן שיעזור מאוד הוא לשמור על יחס של 2:1, על כל שני פריטים אלגנטיים שלבו פריט ספורטיבי (אבל בבקשה השאירו את נעלי הספורט בבית). בנוסף בחרו גרביים שמתאימות לצבע המכנס שלכם.

בגדים מקומטים

קמטים ארורים. אומנם מספר קמטים על הבגדים לא יהרגו לכם את המצגת אבל הם בהחלט ישדרו חוסר מוכנות. הקהל שלכם כול הזמן עסוק בלחפש דרכים ויזואליות להעריך אתכם. אל תרמזו להם שאתם גרים בפח אשפה יחד עם חבורת חתולים והחולצה. כן,  זה לא דבר כיפי במיוחד לעמוד ולגהץ חולצות ומכנסיים אבל הקהל שלכם יעריך את ההשקעה ולפעמים אף יפרגן לכם במחאה. גיהוץ זאת אומנות ממליץ לצפות בסרטון הזה, כדי ללמוד לעשות את זה כמו המקצוענים.

זיכרו סטייל זאת לא מילה גסה.

קרדיט תמונות:

Jean Piere Candelier, flicker

אדי לבנטמן

מרצה ואיש אקדמיה. מומחה בעולמות ההדרכה השונים. החל מפיתוח מסרים ועד עמידה בפני קהל. מתמחה בניהול ופיתוח מערכי הדרכה ארגונים ופרזנטורים.

So, what do you think ?