מדריך: איך למצוא תמונות למצגת? רשימת מאגרי תמונות

תמונות במצגת הן בין הדברים החשובים ביותר, הן יכולות לתרום או להרוס את המצגת. הן תורמות ליצירת אוירה, מחזקות את המסר והופכות את המצגת לוויזואלית.

זכרו: חלק גדול מן הקהל שלכם הוא בעל סגנון למידה ויזואלי, לכן לתמונות במצגת יש כוח אדיר בהעברת המסר בצורה הטובה והברורה ביותר.ברשת ישנם עשרות מאגרי תמונות חינמיים ובתשלום שיספקו לכם תמונות ברישיון ובמאמר זה אספק לכם מבחר רחב של כל מאגרי התמונות במובילים ברשת.

רבים מן המציגים כיום שולפים את התמונות שלהם מ-Google  ולרוב עושים עבודה רעה בדרך. אינני אומר שאין תמונות יפות ב-Google אבל זה איננו צריך להיות המקור לתמונות במצגת שלכם!.

ראשית במצגת אסור לכם להתפשר על האיכות – לפחות בין  72-150DP מבחינת איכות הרזולוציה.
שנית גודל תמונות- פרזנטורים נוטים לקחת תמונות קטנות במקור גם אם הן איכותיות ולהגדיל אותן במצגת מה שיוצר תמונות מפוקסלות שנראות פשוט רע.
שלישית זכויות יוצרים- זכרו ברגע שלקחתם תמונה מגוגל בעצם אתם מפירים זכויות של יוצר התמונה.

שם נוסף פופולרי למאגר תמונות הוא בנק תמונות ובאנגלית Image Bank, Stock photography.

במדריך תוכלו למצוא גם מאגרים חינמיים וגם בתשלום!

 מאגרי תמונות פרימיום למצגות ואתרי אינטרנט:

עודכן: 14.3.2014

Thinkstock

זהו אתר מיוחד, רכישת מנוי או קרדיטים באתר מספקת לכם גישה לתמונות מתוך שלושת מאגרי התמונות בין הפופולריים ביותר ברשת- Getty Images, iStockphoto  Jupiterimages שלוש במחיר אחד. האתר מתמחר גם בצורה של חבילות במתחילות ממחיר של 49$ ל-5 תמונות ומנוי שמתחיל מ- 139$ בחודש. פתרון מצוין למי שזקוק לתמונות לעיתים קרובות.

 

Shutterstock

אנשי האתר מתגאים בזה שיש להם יותר מ- 25 מיליון תמונות, אילוסטרציות, וקטורים וסרטוני וידאו. המאגר הזה מתאים לא רק לאנשי גרפיקה ופרזנטורים, אלה גם לאנשים שעוסקים בתחומים רחבים יותר כמו לדוגמא וידאו. יש להם חבילות במחיר של 29$ לשתי תמונות וכמובן גם מנוי חודשי החל מ 199$ בחודש.

Getty Images

עודכן: 14.3.2014

ממאגרי התמונות המובילים והיותר ותיקים ברשת. הרבה מהתמונות באתר משמשות אתרי חדשות והפקות גרפיות שונות ברחבי העולם.המאגר מתאים לאנשים שעוסקים בתחום המדיה והתקשורת עם תמונות של מנהיגים , מדינות ופוליטיקה.  והתמחור משתנה תלוי בשימוש שלכם בתמונה.

עידכון: בחודש מרץ 2014 חברת גטי הודיעה על פתיחה של 35 מיליון תמונות לשימוש פתוח לציבור לשימוש בבלוגים ומדיה חברתית וזאת בתמורה לקישור לאתר שלהם. ניתן להיכנס כמעט לכל תמונה לאתר את כפתור ה- EMBED ולהטמיע את הקוד באתר במקום הרלוונטי.

123RF

מאגר גדול ואחד האהובים עלי באופן אישי לתמונות למצגות ופרויקטים. המטרה של מקימי המאגר היא ליצור מערכת תשלום כמה שיותר רווחית לשתי הצדדים- לשם כך נוצרה מערכת תמחור המתבססת בעיקר על מנוי חודשי שבצורתו הבסיסית מאפשר לכם להוריד עד 5 תמונות בגודל XXL בכל יום ! ,התוכנית התחילה מ-30 יום (600 תמונות) ובמחיר של 89$ לחודש. עם מבחר ענק וצורת תמחור משתלמת במיוחד זה ללא ספק אחד המאגרים הטובים ביוצר ברשת היום.

Corbis Images

זהו מאגר לפרויקטים מיוחדים במיוחד, המאגר מכיל בתוכו צילומים ממיטב הצלמים בזמננו. במידה ואתם במרדף אחר התמונות המרגשת והייחודית ביותר זה בהחלט אחד המקומות שכדאי להתחיל אתו. למאגר מספר צורות תמחור שונות.

iStockPhoto

אחד מהשמות המוכרים ביותר בעולם צילומי ה- stock.  זהו מאגר מאוד וותיק (10 שנים) שעדיין מספק תמונות מדהימות לפרויקטים מגוונים.  האתר כולל גם חלק לווידאו, אודיו ואפילו לוגואים. צורת התמחור הנפוצה באתר היא רכישת קרדיטים אשר מתחילים ממחיר נמוך של 1.33$ , או שכמובן ישנה גם אופציה למנוי חודשי המתחיל מ995$ בעבור 35 תמונות ביום למשך חודש.

Dreamstime

זהו בנק תמונות מוצלח נוסף שמכיל מבחר רחב של תמונות למצגת שלכם.  האתר מתגאה במחיר בר השגה שמתחיל  מחבילות קרדיטים במחיר של 14.99$ ל-11 קרדיטים ועד רכישת מנוי חודשי במחיר של 215$ עבור 750 תמונות בחודש.

BigStock

מאגר תמונות למצגת שמתאפיין לטענת בעלי האתר בארגון והסדר המופתי של התמונות שלו. הכוונה למנגנון קטלוג מתקדם ונוח לגולשים.

Veer

מאגר תמונות שפונה ישירות לקהל המעצבים בזה שהוא מציע תמונות ופונטים  , כמו כן מאגר מכיל תמונות מיוחדות יותר ממאגרי התמונות האחרים, מאחר והוא פונה ישירות לקהל מאוד יצירתי .מחיר התמונות מתחיל מ-2$ ופונטים ב -9$.

Stocksy

אתר נוסף שמתמחה בתמונות ייחודיות, הסלוגן שלהם מאוד מאפיין את התמונות : "Your Stock Photos Shouldn't Look Like Stock Photos" , אני מאוד מסכים עם המשפט הזה מאחר ותמונות למצגת אמורות להעביר מסרים רגשיים וייחודיים מה שלא תמיד מתאפשר עם תמונות stock בסיסיות. מאוד מומלץ לייחודיים מבנינו.

Can Stock Photo

מאגר קלאסי המכיל את כל התמונות הסטנדרטיות שתמצאו ברוב המאגרים אחד בכל זאת מומלץ מבחינת המחירים שלו , מנוי לשבוע החל מ-39$ ל-10 תמונות ביום.

Deposit Photos

מאגר סטנדרטי נוסף עם תמונות טובות למצגת  אך בהחלט אחד מהזולים ביותר מבחינת מחירים – מנוי לחודש בעלות של 69$ ל-5 תמונות ביום.

Alamy

סביר להניח שזהו אחד ממאגרי התמונות הגדולים ביותר ברשת היום,  מעל 38 מיליון תמונות. המאגר מאוד פופולרי אצל צלמי אומנות שרבות מהתמונות יותר מתאימות להופיע במוזיאון מאשר במאגר תמונות. מאפיין נוסף של המאגר הוא בתרומות שהם מעבירים לאירגוני עזרה וזכויות מתחומים שונים.

Stockfresh

אחד מהמאגרים הפחות פופולריים אך לא בהכרח פחות מומלצים , זהו מאגר תמונות סטנדרטי שניתן למצוא בו לו מעט תמונות למצגת שלכם.

National Geographic Creative

כששואלים אנשים היום  היכן הם ראו את התמונות היפות ביותר? אחת התשובות תמיד תהיה בערוץ National Geographic ועכשיו גם אתם יכולים להשתמש בתמונות האלה. זה לא ה- stock הטיפוסי שלכם אבל בהחלט אחד המדהימים שיש היום. הוא מתאים במיוחד לחברות או אנשי קראטיבי שיוצרים המון מצגות ותכנים ויזואליים. לתמחור יש ליצור קשר עם החברה.

Fotolia

שם מוכר נוסף ברשת עם מבחר של מעל 20 מיליון תמונות ותכני מדיה שונים כמו וידאו , וקטורים ואפילו לוגואים. האתר מאפשר להכניס תיאור ללוגו שרוצים ואז המעצבים יצרו אותו בעלות של 195$. המאגר הוא אחד מהיקרים אך לא בהרבה מהממוצע- עם קרדיטים המתחילים מ 1.40$.  החיסרון הוא שתמונות האתר מאוד טיפוסיות ללא יצירתיות מיוחדת.

PhotoXpress

פתרון מוצלח למי שקונה תמונות למצגת לעיתים רחוקות יחסית .  צורת התמחור באתר מאפשרת לקנות חבילה של קרדיטים שלא פג לה התוקף כמו ברוב המאגרים. במידה ורכשתם מנוי ולא ניצלתם אותו עד סוף החודש, הקרדיטים עוברים אתכם לחודש הבא. המאגר זול ומכיל מבחר מאוד רחב של תמונות , בהחלט מומלץ.

CreStock

מאגר תמונות סטנדרטי יחסית עם מאפיין אחד ייחודי – תמונות של סלבריטאים.

Photospin

מאגר תמונות מיוחד  בגלל שיטת העבודה הייחודית –  האתר מציע שתי תוכניות שנתיות מצוינות – חבילת הפלוס מציעה גישה למיליון תמונות , 50 תמונות פר יום במחיר שנתי של 429$ והחבילה המורחבת של גישה ל 2.4 מיליון תמונות  בעלות של $1188 לשנה.

Yay Images

מאגר קטן יחסית שניתן למצוא בו מספר תמונות טובות.

Cutcaster

מאגר קטן נוסף ללא ייחודיות אך עם מנגנון ניווט מוצלח במיוחד.

Mostphotos

מאגר מעורר השראה לתמונות מצוינות ומיוחדות למצגת שלכם . הדבר המעניין באתר זה שהוא עסוק לא רק במכירה של תמונות אלה גם עסוק בלמשוך כמה שיותר צלמים לפרסם תמונות. המחירים לא זולים במיוחד אך גם לא יקרים.

pond5

מאגר חדש יחסית  שכולל לא מעט תמונות למצגת.

מאגרי תמונות חינמיים למצגות ואתרי אינטרנט:

Stockvault

מאגר מפתיע של צילומים חינם. חלקם לא צולמו באיכות במדהימה ביותר או עברו עריכה מושלמת אבל תוכלו למצוא לא מעט פנינים.לא מדובר במאגר גדול אבל במידה ואתם לא רוצים לשם כסף בהחלט אתר מומלץ.

EveryStockPhoto

מנוע חיפוש לתמונות מתוך מאגרים חינמיים – לא מוצלח במיוחד מאחר ופעמים רבות מציג תמונות לא עדכניות או כאלו שכבר לא חינמיות.

StockXchng

השם המוכר ביותר בסצנת התמונות החינמיות עם מבחר גדול ומערכת קטלוג נוחה יחסית תוכלו למצוא לא מעט תמונות רלוונטיות במידה ואין לכם תקציב.

Morguefile

עוד מאגר מעניין שניתן למצוא בו פנינים פה ושם.

FreeFoto

מאגר בעל 130,000 תמונות חינמיות לטענת הבעלים. החיסרון הגדול הוא שהאתר דורש לינק חזרה עם קרדיט.

Free Range Stock

דורש הרשמה לפני שתוכלו להוריד אך מכיל מבחר יפה של תמונות באיכות גבוהה.

Photl

מאגר חצי חינמי חצי בתשלום.  תוכלו לקבל תמונות קטנות בחינם ותמונות גדולות במחיר סביר של 2$ , עסקה משתלמת אם תמצאו תמונות מתאימות.

Free Pixels

רוצים לשלב קצת תמונות מהחיים במצגת שלכם  אז Free Pixels זה מאגר עם מבחר של תמונות של צלמים חובבנים  שמכניסים טעם שונה למצגת שלכם.

Free Images

אתר נוסף המכיל תמונות של צלמים חובבנים.

FreePhotoBank

כאן תוכלו להוריד תמונות מאחד וכולם ברישיון Creative Commons . הדבר היחידי הוא שתתבקשו לתת לינק חזרה לאתר.

Imagebase

מאגר תמונות של צלם אחד ספציפי.

Wikimedia Commons

הידעתם שלויקיפדיה יש מאגר תמונות ? כל התמונות הן ברישיון Creative Commons, פשוט בחרו והתחילו לעבוד.

קהילות קריאטיביות

לקהילות תמיד היה כוח וגם בעולם תמונות ה-stock ישנן מספר קהילות המספקות לנו תמונות חינמיות למצגות ואתרי אינטרנט עם בקשה בסיסית ברוב המקומות לקרדיט.

Flickr

אחת מקהילות הצילום הגדולות והמוכרות ביותר בעולם , שלא תטעו לא מדובר באתר stock photography  אלה באתר שיתוף תמונות. רבים מגולשי האתר מעלים תמונות עם רישיון Creative Commons ומאפשרים לגולשים להשתמש בהם בתמורה לקרדיט בסיסי או להודעה מראש. אתר מאוד מומלץ.

טיפ קטן: אני משתמש בכלי שניקרא Compfight לאיתור התמונות המוצלחות ביותר ב Flickr.

500PX

עודכן: 14.3.2014

קהילת תמונות מדהימה. מכילה תמונות מגדולי הצלמים, אומנם גם מאוד יקרה אם רוצים לקנות תמונה, אבל האיכות פשוט יוצאת מן הכלל.

Deviantart

קהילה שהייתי שותף בה המון שנים. אנשי הקהילה מגיעים מתחומים מאוד מגוונים ומספקים כלים כמעט לכל סוג של עבודה גרפית החל מתמונות ועד למברשות , פלאגינים, אפקטים וכו'.תוכלו למצוא באתר לא מעט תמונות חינמיות כמו גם אזור מיוחד לתמונות stock.

מסקנות והמלצות:

ברשת ישנו מבחר גדול של בנקים לתמונות למצגת שלכם , אך חשוב שתיקחו את הזמן שלכם באיתור התמונה המושלמת למסר שלכם, בהצלחה!

תודות וקרדיט:

את רשימת האתרים המצוינת הזאת בנתה קנדה גאיינס.

אדי לבנטמן

מרצה ואיש אקדמיה. מומחה בעולמות ההדרכה השונים. החל מפיתוח מסרים ועד עמידה בפני קהל. מתמחה בניהול ופיתוח מערכי הדרכה ארגונים ופרזנטורים.

3 Comments

  1. אני משתמש בעיקר ב – compfight או ב – SXC (שמשום מה, לא נמצא ברשימה הנ"ל) ולרוב הדברים זה מספיק.
    אם אני צריך תמונה מיוחדת, אז רוכש מאיפה שאני מצליח למצוא אותה (רוב המחירים די דומים).

    הגב
    • compfightו- SXC שניהם מופיעים ברשימה. בסופו של דבר זה שאלה של צרכים וכמות יותר מהכול מה יותר משתלם ומה יותר יחודי.

      הגב

So, what do you think ?