זירת המצגות תתחמם ב-2014? קבלו 4 תחזיות לשנה החדשה

לעתים קרובות אני שואל את עצמי מה השתנה בעולם הפרזנטציה בשנים האחרונות? האנשים שהיו עושים מצגות POWERPOINT עדין עושים אותם (ועדין די גרוע), מידי פעם יש את אלו שמשלבים קצת אנימציה עם תוכנות כמו PREZI , צמחו גם כמה זרמים וסגנונות מעניינים כמו פ'אצה קוצה ו- Ignite, אבל בסך הכול התחום לא התקדם לשום מקום בצורה משמעותית.

אבל לא הכול אבוד! השינויים הטכנולוגיים הדחופים והמעבר ללמידה ניידת, יכולים להוביל למספר שינויים מעניינים בתחום בשנה הקרובה, להלן התחזית:

תנועה, תנועה, תנועה- בין אם מדובר באנימציה, Prezi או וידאו מוטבע, אנשים מחפשים היום "ממתקים" ויזואליים יותר. אפשר לראות את זה במיוחד בעליית כוחו של האינפוגרפיק, התחום שבו מציגים  נתונים סטטיסטיים דרך עיצוב תהליכי ותמונות מעניינות. כאשר תם עידן "הנקודות" במצגת לפני בערך עשור, הנקודות התחלפו בתמונות מאגר, והתמונות בתורם הוחלפו בווידאו. זאת בהחלט מגמה שהולכת וגדלה בקצב מהיר.

שיווק תוכן- המגמה בעולם הפרסום והשיווק  בשנתיים האחרונותהינה מעבר ל- שיווק "תוכן" , היום אנשים מחפשים לראות תכנים שיעשירו אותם, ואם חברה מצליחה לעשות זאת היא ורוכשת לעצמה לקוחות נאמנים. אנשים מתחילים לראות במצגות כלי אדיר לשיווק תוכן, אפשר לראות את זה על ידי הסתכלות על הצמיחה האדירה שעשו השנה אתרים של מצגות כמו slideshare. אם יש לכם רעיון מעניין הדרך העיקרית היום להפיץ אותו היא בעזרת מצגת מקוונת.

מדיה חברתית- תרבות המדיה העמוסה שכולנו חלק ממנה גורמת לנו לחפש יותר אינטראקציה במהלך מצגות. אנשים כבר לא מעוניינים בהרצאה חד כיוונית, הם רוצים לדבר בחזרה ולשוחח עם המציג דרך אפליקציות חברתיות.

טכנולוגיה ניידת ואישית- שולחן העבודה מת, המחשב הנייד עדיין לא מת, אבל הוא גוסס, ואז הגיע מחשב הלוח (טאבלט). הקהל של היום נמצא במגמת מעבר לצריכת תוכן אישית ואינטימית יותר דרך טאבלטים, לכן חשוב להתחיל כבר היום לבנות את המצגות שלכם כך שיראו מצוין בטאבלט במחשבה על אינטראקציה אישית יותר. כמו כן לא נשכח שהניידות של הטאבלט מאפשרת לנו להעביר את הרעיון שלנו לכל אדם בכל מקום (גם במעלית).

האם הדברים שציינתי מעל הם פורצי דרך? לא ממש. מצגות לא השתנו יותר מידי במשך השנים, וזה כנראה ימשיך להיות אזור גידול איטי. אני לא יודע מה אתכם אבל אני מקווה לראות משהו יוצא דופן בשנים הקרובה.

Photo Credit: Randy Tan Flicker

אדי לבנטמן

מרצה ואיש אקדמיה. מומחה בעולמות ההדרכה השונים. החל מפיתוח מסרים ועד עמידה בפני קהל. מתמחה בניהול ופיתוח מערכי הדרכה ארגונים ופרזנטורים.

So, what do you think ?